PYTANIA? ZADZWOŃ!

ZDROWE I ZADBANE STOPY

0
ZDROWE I ZADBANE STOPY

Zdrowie naszych stóp jest bardzo często zaniedbywane. Do lekarza lub podologa udajemy się dopiero wówczas, gdy problem utrudnia nam chodzenie. 

Zaczynając od drobnych, lecz uciążliwych problemów, takich jak nagniotki, modzele, odciski poprzez wrastające paznokcie i grzybicę stóp na palcach młotkowatych i haluksach kończąc, we wszystkich przypadkach rozpoczęcie wczesnego leczenia i wdrażanie profilaktyki może znacznie pomóc z uporaniem się z nimi. O tym jak ważna jest profilaktyka wiedzą chyba wszyscy dlatego bardzo ważne jest aby o niej nie zapominać i starać się poświęcać stopom choć trochę uwagi.

W przypadku nagniotków, modzeli i odcisków bez problemu kupimy maści, kremy i plastry, których działanie polega na zmiękczeniu odcisku, który następnie łatwo można usunąć. Jeżeli odciski pojawiają się w stałych miejscach warto zastosować ochronnie osłonki, separatory lub tuby ochronne.

 

 

Problemy z nachodzącymi palcami, palcami młotkowatymi i szponiastymi rozwiązać można przy pomocy podkładek prostujących a także specjalnych taśm stabilizujących które pomogą utrzymać palce w prawidłowej pozycji.

Istnieje bardzo wiele aparatów, które pomagają z walce z haluksami. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

  • szyny na haluksy na noc
  • szyny na haluksy na dzień
  • kliny na haluksy
  • separatory palców
  • separatory i kliny z osłoną haluksa

 

Nie powinniśmy zapominać, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc w przypadku pojawienia się pierwszych objawów warto zastosować całą gamę produktów dostępnych na naszej stronie. 

 

Jeżeli jednak problem jest już na tyle duży że profilaktyka nie wystarcza należy zasięgnąć porady specjalisty.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl