SPRAWDŹ NASZE PROMOCJE

PYTANIA? ZADZWOŃ!

Paluch koślawy najczęściej sprzyja powstawaniu płaskostopia poprzecznego. Dlatego każda osoba zmagająca się z haluksami powinna również stosować wkładki ortopedyczne. Dla poprawy kondycji stóp, zmniejszenia dyskomfortu podczas chodzenia polecamy wkładki i półwkładki do butów. Na haluksy, ostrogi piętowe, dla amortyzacji, stabilizacji i leczenia w trakcie codziennej aktywności. Sprawdzą się w różnych rodzajach obuwia.

Kiedy zalecane są żelowe wkładki metatarsalne?

Z powodu wieku, nadwagi, osłabienia mięśni lub zbyt ciasnych i wysokich butów łuk poprzeczny przodostopia może znacznie się obniżyć, co z kolei powoduje ucisk w śródstopiu lub pieczenie. Żelowe wkładki metatarsalne odciążają bolące miejsca i przynoszą ulgę. W komplecie z gumowym ekspanderem i silikonowymi klinami międzypalcowymi znajdują one również zastosowanie w terapii haluksów, określanych także jako paluchy koślawe. Miękkie, ergonomiczne, samoprzylepne elementy aparatu korekcyjnego łatwo dopasowują się do ciała.

Jak zapobiegać tworzeniu haluksów

Do deformacji stopy z powodu palucha koślawego dochodzi najczęściej stopniowo, więc są spore szanse, aby zapobiec nasilaniu się dolegliwości bólowych. Silikonowe opaski metatarsalne oraz dynamiczne, żelowe wkładki na haluksy pomagają w stabilizacji pięty, amortyzacji i podniesieniu łuku poprzecznego. Ważnym działaniem profilaktycznym jest wybór odpowiedniego obuwia. Warto unikać butów, które ściskają lub krępują palce. Najlepiej sprawdzają się modele z szerokim przodem. Należy upewnić się, że wybrany fason nie uciska, ani nie wciska się w żadną część stopy. Skutkować nasileniem dyskomfortu może też noszenie wysokich szpilek i fasonów ze spiczastą częścią palcową

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl