PYTANIA? ZADZWOŃ!

ZAPIĘTKI ŻELOWE DO BUTÓW - WŁAŚCIWOŚCI

0
ZAPIĘTKI ŻELOWE DO BUTÓW - WŁAŚCIWOŚCI

Nasze stopy każdego dnia wystawiane są na działanie wielu niekorzystnych czynników i nie da się ukryć, że nie mają z nami lekko. Nie zaskakuje więc fakt, że wiele osób chętnie korzysta z rozwiązań poprawiających komfort chodzenia, w szczególności ze specjalnych wkładek. Dowiedz się o nich więcej w naszym artykule!

Zapiętki żelowe to szeroka gama produktów, które są łatwe w aplikacji i nadają się zarówno do obuwia sportowego, jak i wyjściowego. Co więcej, specjalna wkładka do za dużych butów pozwala wyeliminować luz wewnątrz cholewki oraz powstrzymać irytujące zsuwanie się właśnie zakupionej lub już znoszonej pary. Dodatkowym atutem zapiętek żelowych jest możliwość amortyzacji działających na stopy sił podczas chodzenia, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko otarć pięty i dużej bolesności ścięgna Achillesa.

Wkładki żelowe do butów - właściwości

Zapiętki żelowe do butów sportowych, codziennych lub wyjściowych to rozwiązanie opracowane z myślą o odciążeniu stóp, które doceniło już wiele osób. Wśród licznych właściwości użytkowych wymienia się między innymi:

-wygodną aplikację wymagającą jedynie zdjęcia osłonki i przyklejenia wkładki na miejscu,
-transparentność, dzięki której element ten nie jest widoczny,
-wytrzymałość na obciążenia oraz odporność na wilgoć wynikające z zastosowania wysokiej jakości materiałów,
-a także to, że wkładki żelowe do butów nie mają tendencji do odklejania się i pozostają przez cały czas na swoim miejscu.

Oczywiście to tylko część zalet. Kluczowym atutem przesądzającym o popularności zapiętek żelowych jest to, że chronią stopy przed otarciami oraz bolesnością ścięgna Achillesa. To doceniają przede wszystkim użytkownicy butów sportowych, a także osoby, którym trudno jest dobrać właściwy rozmiar i często zmuszone są kupować za duże obuwie. Zniwelowanie luzów ogranicza zsuwanie się ulubionej pary ze stóp, a w przypadku modeli sportowych zdecydowanie poprawia ergonomię ruchu. W rezultacie stopy są stabilnie osadzone wewnątrz cholewy i nie musimy obawiać się tego, że w newralgicznych obszarach pojawi się dyskomfort podczas pracy, treningu, wielogodzinnego spaceru czy też całonocnej zabawy.

Zapiętki do butów sportowych lub wkładki do za dużych butów – dlaczego warto z nich korzystać?

Odpowiednio dobrane żelowe zapiętki do butów sportowych lub wkładki do obuwia, które jest za duże i zsuwa się podczas ruchu, to zdecydowana poprawa komfortu poruszania się. Z tego powodu wysokiej jakości wkładki cieszą się popularnością i wykorzystywane są chętnie przez osoby użytkujące obuwie sportowe. Takie rozwiązanie pomaga w ustabilizowaniu stóp i umożliwia zniwelowanie luzów w przypadku, jeżeli noszona para jest za duża. Dobierając odpowiedni wariant, możemy uzyskać nawet pół rozmiaru mniej. Warto też zaznaczyć, że zapiętki żelowe do butów sportowych tworzą stabilne oparcie, przez co mięśnie, ścięgna oraz więzadła nie są tak bardzo obciążane podczas treningów, zawodów oraz meczów. Tym samym zarówno w trakcie, jak i po intensywnej aktywności fizycznej w butach z zapiętkami nie odczuwamy bolesności ścięgna Achillesa, a dobrze dobrane wkładki chronią piętę przed możliwością pojawienia się głębokich otarć.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zapiętek żelowych?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które poszukują odpowiednich dla siebie zapiętek żelowych do butów sportowych czy też wkładek do za dużego obuwia wizytowego. Obecnie bowiem na rynku znaleźć można wiele produktów tego typu, jednak to nie oznacza, że wszystkie sprawdzą się idealnie. Zasadniczo są one uniwersalne, ale należy zwrócić uwagę na to, aby zapiętki żelowe do butów sportowych lub innego typu obuwia wykonane były z wysokiej jakości materiałów oraz pochodziły od sprawdzonego producenta. Tylko dzięki temu zyskamy pewność, że użyjemy wkładek zaprojektowanych przez ekspertów, które będą w optymalny sposób wspierać komfort naszych stóp. Z tego powodu lepiej nie kierować się kryterium niskiej ceny podczas zakupu, ale wybrać sprawdzony produkt znanej marki. Przełoży się to zarówno na wygodę użytkowania, a także wytrzymałość, więc z produktu będziemy mogli korzystać dłużej.

Na naszej stronie dostępne są dwa rodzaje zapiętek:

SILIKONOWE ZAPIĘTKI DO BUTÓW N07

ŻELOWE ZAPIĘTKI DO BUTÓW N36

Zapraszamy do zakupów!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl