PYTANIA? ZADZWOŃ!

PROFILAKTYKA HALUKSÓW

0
PROFILAKTYKA HALUKSÓW

KROK 1

OGRANICZ CHODZENIE W SZPILKACH

Codzienne czy też długotrwałe chodzenie na wysokich obcasach, często z wąskimi noskami, znacząco wpływają na zdrowie Twoich stóp. Ściskane palce mogą ulec deformacji i nachodzić na siebie oraz podwijać. Oprócz Haluksów grożą Ci inne dolegliwości, nie tylko w obszarze kostno-stawowym ale też krążeniowym.
Jeśli już musisz chodzić w szpilkach ze względu na dress code, wybieraj dobrej jakości, niezwężane buty, stosuj wkładki odciążające, a kiedy to możliwe zdejmuj szpilki i daj odpocząć stopom.

KROK 2

BADANIE PODOSKOPOWE i WKŁADKI

Diagnostyka to istotny element profilaktyki.

"MORBUM EVITARE QUAM CURARE FACILIUS EST" (ŁAC.) - "LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ"

Za pomocą badania komputerowego stóp można precyzyjnie określić rodzaj deformacji stóp i stopień zaawansowania schorzenia, rozkład nacisków na poszczególne części stopy, zarówno w pozycji stojącej, jak i podczas chodu.
Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga specjalnego przygotowania. Pozwala na dopasowanie odpowiednich wkładek korygujących, co przekłada się na poprawę kondycji stóp i całej postawy ciała. Daje również sygnał, czy należy rozpocząć stosowanie aparatów na haluksy przeciwdziałających powiększaniu się wady.

KROK 3

KONTROLUJ WAGĘ I UPRAWIAJ SPORT

Utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz ćwiczenia fizyczne pomagają utrzymać w dobrej kondycji całe ciało jak i stopy dotknięte problemem haluksów. Jeśli masz haluksy w zaawansowanym już stopniu, wybierz taką formę sportu, by nie nadwyrężać stóp (np. pływanie, slow jogging). Pamiętaj o wygodnym i dobrze dobranym obuwiu sportowym. Polecamy również dedykowane wkładki, oraz nasze aparaty korekcyjne - kliny, które z powodzeniem sprawdzą się podczas umiarkowanej aktywności fizycznej.

KROK 4

WYKONUJ ĆWICZENIA STÓP, UŻYWAJ APARATÓW

Ćwiczenia stóp oprócz profilaktycznego zadania w leczeniu haluksów mają nieocenione rolę. Zapobiegają rozwojowi innych dolegliwości jak (np. płaskostopiu), wzmacniają mięśnie i przyczyniają się do poprawy kondycji całego naszego organizmu. Akupresura receptorów na stopach pobudza układ nerwowy, mobilizuje organy do samonaprawy, pozytywnie wpływa na krążenie.
TU znajdują się przykłady ćwiczeń stóp z ekspanderem, ale możesz również ćwiczyć z piłką, jak i przedmiotami codziennego użytku.
Uzupełnij swój wieczór o parę minut dla zdrowia, a po ćwiczeniach zastosuj aparat w czasie spoczynku, a chodząc z obuwiu kliny międzypalcowe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl