PYTANIA? ZADZWOŃ!

Jak stosować produkty na haluksy?

0
Jak stosować produkty na haluksy?

Jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Haluks, czyli paluch koślawy, może być zarówno powodem odczuwanego podczas chodzenia dyskomfortu i bólu, a także przyczyną bardzo zróżnicowanych dolegliwości ze strony całego układu ruchu. Schorzenia tego nie należy bagatelizować, a w przypadku zauważenia pierwszych objawów należy skonsultować się z lekarzem. Warto też poznać dostępne na rynku produkty, które mogą przynieść ulgę osobom zmagającym się z haluksami.

Produkty na haluksy – sprzymierzeńcy w walce z haluksami

Kluczowymi kwestiami w walce z dolegliwościami bólowymi powodowanymi przez paluch koślawy jest doprowadzenie do tego, aby odciążyć układ ruchu, zabezpieczyć wrażliwą na otarcia strefę i zapobiec powiększaniu się deformacji. Do najpopularniejszych wyrobów na haluksy należą obecnie: kliny, separatory, osłony, szyny, aparaty, specjalne wkładki, a nawet skarpetki i buty. Wybór jest duży, a wśród dostępnych produktów znaleźć można zarówno te zaprojektowane z myślą o profilaktyce, jak i te odpowiednie dla osób z zaawansowanymi problemami. Nie brakuje też propozycji dla pacjentów, którzy poszukują wsparcia w rehabilitacji pooperacyjnej.

W jaki sposób użytkować akcesoria na haluksy?

Przede wszystkim należy dobrać wyrób do potrzeb i zaawansowania schorzenia, a także postępować zgodnie z zaleceniami lekarza oraz instrukcją na opakowaniu. Najważniejsze jest to, aby na początku stopniowo przyzwyczajać stopy do produktu i nie zakładać klinów, separatorów, szyn, aparatów czy wkładek od razu na cały dzień. Może to bowiem przyczynić się do zwiększenia uczucia dyskomfortu, dlatego na początek wystarczą 2-3 godziny. Ponadto należy zwrócić też uwagę, czy wybrane akcesorium przeznaczone jest do użytkowania jedynie w trakcie odpoczynku i snu, czy można w nim chodzić. Podczas stosowania wyrobów na haluksy warto też zmienić obuwie na płaskie i z szerszymi noskami, co jeszcze bardziej wspomoże działania. Konieczna będzie też konsekwencja w działaniu, ponieważ nawet najdroższe kliny, osłony, aparaty czy wkładki nie pomogą, jeżeli zakładane będą jedynie raz na jakiś czas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl