PYTANIA? ZADZWOŃ!

AKCESORIA DO PIELĘGNACJI STÓP - JAK ZADBAĆ O STOPY?

0
AKCESORIA DO PIELĘGNACJI STÓP - JAK ZADBAĆ O STOPY?

Zima powoli odpuszcza, co oznacza, że już wkrótce znów będzie można wyjąć z szafy zwiewne sukienki, lekkie okrycia i sandałki. W tym ostatnim przypadku jednak wiele osób zaczyna nerwowo zastanawiać się nad kondycją swoich stóp. Często bowiem w okresie jesienno-zimowym tracimy motywację do zajmowania się tą częścią naszego ciała, co niekorzystnie odbija się na wyglądzie skóry. Odciski, zrogowacenia, a także spękane pięty nie są powodem do dumy, a już na pewno nie nadają się do zaprezentowania na wiosnę w nowych sandałkach. Jak więc szybko poradzić sobie z tematem i doprowadzić stopy do ładu? Warto w takiej sytuacji sięgnąć po skarpetki złuszczające oraz silikonowe stopki, które pomogą w pielęgnacji.

Skarpetki złuszczające – jak działają i kiedy je zastosować?

Dostępne obecnie na rynku skarpetki złuszczające to produkty, które obok silikonowych stopek mogą być istotnym wsparciem w pielęgnacji stóp. W celu uzyskania oczekiwanych rezultatów należy jednak prawidłowo je stosować. W przypadku skarpetek złuszczających bardzo ważne jest to, aby wybrać sprzyjający termin, ponieważ ich działanie jest specyficzne. Widoczne efekty przeprowadzonego zabiegu będą widoczne dopiero po kilku dniach w postaci odchodzących płatków martwego naskórka. Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego skarpetki złuszczające zaleca się zastosować jeszcze zimą. Ważne jest też to, aby nie powtarzać zabiegu częściej niż co 2-3 miesiące, chyba że zrogowacenia na naszych stopach są wyjątkowo oporne – w takiej sytuacji zabieg można powtórzyć po dwóch tygodniach. A w jaki sposób działają skarpetki złuszczające? To specjalna, miękka włóknina nasączona najczęściej mieszanką kwasu mlekowego i glikolowego, która złuszcza martwy naskórek. Z reguły w takich skarpetkach umieszczamy stopy na czas nie dłuższy niż 2 godziny, następnie spłukujemy ze skóry resztki preparatu. Nie zaleca się stosowania tego produktu na skórę podrażnioną lub poranioną. Należy też zwrócić uwagę na to, czy składniki preparatu nie wywołują alergii.

Jak działają silikonowe stopki?

Osoby, które regularnie dbają o kondycję swoich stóp, bardzo doceniają silikonowe stopki. Jest to produkt prosty w użyciu, który przydaje się na przykład po nałożeniu kremu na skórę na całą noc – wspomaga jego działanie i chroni pościel przed zabrudzeniem. Stopki są produkowane ze sprężystego i przyjemnego w dotyku żelu silikonowego dającego uczucie nawilżenia i przydają się przede wszystkim osobom zmagającym się z pękającymi piętami. Silikonowe stopki to rozwiązanie, które może pomóc również wtedy, kiedy skóra naszych stóp jest bardzo sucha, co powoduje dyskomfort oraz w sytuacjach, kiedy podrażnienia ograniczają nasze funkcjonowanie. Po założeniu dopasowują się do kształtu stóp, a dzięki specjalnym otworom zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Co więcej, silikonowe stopki są wielokrotnego użytku, więc inwestycja ta zdecydowanie się opłaca.

Na naszej stronie dostępne są zarówno stopki złuszczające jak i silikonowe stopki, które pomogą Ci zadbać o stopy. Aby zapoznać się z naszą ofertą kliknij TUTAJ

Błędy podczas pielęgnacji stóp - jak ich unikać?

Choć pielęgnacja stóp może wydawać się banalna przy różnorodności dostępnych obecnie na rynku kosmetyków i artykułów do stosowania w domu, takich jak specjalne skarpetki złuszczające, silikonowe stopki czy pumeksy, to ze względu na wrażliwość skóry może okazać się sporym wyzwaniem. Pozbycie się odcisków i zrogowaceń często bywa dość trudne, dlatego przed rozpoczęciem działań warto skorzystać z pomocy specjalisty i wybrać się do podologa. Stosując samodzielnie różnego rodzaju specyfiki, nie tylko silikonowe stopki i skarpetki złuszczające, możemy bowiem bardziej zaszkodzić niż pomóc i niepotrzebnie podrażnić skórę czy nabawić się infekcji. Takim sztandarowym przykładem nieprawidłowego podejścia do pielęgnacji stóp będzie stosowanie pamiętającego kilka poprzednich sezonów pumeksu, zamiast regularnie dezynfekowanej tarki drobnoziarnistej. Decydując się na jakąkolwiek mechaniczną metodę usuwania martwego naskórka, należy pamiętać, że zbyt intensywne działanie może zmobilizować skórę do jeszcze intensywniejszej jego produkcji, co daje efekt błędnego koła. Jeżeli zaś regularnie korzystamy z usług gabinetów oferujących pedicure, warto zwrócić uwagę na to, czy zabiegi są wykonywane prawidłowo i odpowiednio delikatnie. Zbyt agresywne działania w zakresie przycinania paznokci, ścierania płytek czy frezowania skórek to większe prawdopodobieństwo pojawienia się infekcji, czy innych dolegliwości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl